Partner serwisu
Intermodal i logistyka

Konferencja: OZE na Lubelszczyźnie

Dalej Wstecz
Partner działu

Aarsleff

Data publikacji:
29-06-2012
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Infrastruktury

Podziel się ze znajomymi:

INTERMODAL I LOGISTYKA
Konferencja: OZE na Lubelszczyźnie
fot. Siemens
Fundacja Rozwoju Lubelszczyzny organizuje 5 lipca 2012 roku konferencję pt. "Samorząd niezależny energetycznie – dobre praktyki w zakresie wykorzystania potencjału odnawialnych źródeł energii i poprawy efektywności energetycznej". Konferencja podsumowuje działania Fundacji na rzecz promocji energetyki odnawialnej.

Projekt "Energetyczni kreatorzy zmian" rozpoczął się w lutym 2011 roku i miał na celu przygotowanie lokalnych partnerów (przede wszystkim przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego i organizacji pozarządowych) z powiatów ziemskich województwa lubelskiego do utworzenia partnerstw w celu opracowania i wdrażania strategii zarządzania zmianą gospodarczą w aspekcie rozwoju odnawialnych źródeł energii na poziomie powiatu i wsparcie trzech partnerstw – Laureatów Konkursu "Najlepsze Energetyczne Partnerstwa Województwa Lubelskiego" przy opracowaniu strategii.

 

W ramach projektu przeprowadzono szereg zróżnicowanych działań. Przede wszystkim opracowano 20 analiz dla powiatów ziemskich, które zawierają m. in. informacje na temat aspektów prawnych związanych z OZE, wskazują istniejące dokumenty strategiczne dotyczących OZE, poprawy efektywności energetycznej i obszaru rynku energii, profil energetyczny powiatu i wchodzących w jego skład gmin, dane dotyczące możliwego do wykorzystania potencjału OZE w każdym z powiatów ziemskich w rozbiciu na dane dotyczące powiatu ogółem oraz dla każdej gminy wchodzącej w skład powiatu osobno. Ponadto analizy zawierają wykaz minimum 20 potencjalnych projektów w zakresie wykorzystania potencjału OZE lub poprawy EE z zastosowaniem urządzeń wykorzystujących energię produkowaną z OZE w poszczególnych powiatach na podstawie zbadanego potencjału.

 

Eksperci zarekomendowali minimum trzy projekty najefektywniej wykorzystujące potencjał OZE w danym powiecie, wraz z uzasadnieniem wyboru i opracowali uproszczone studia celowości dla tych projektów. Przeprowadziliśmy również cykl seminariów dla przedstawicieli jst i organizacji pozarządowych z województwa lubelskiego, które miały na celu popularyzacja wiedzy na temat idei projektu, zaplanowanych form wsparcia, wyników analiz oraz przygotowanie potencjalnych lokalnych partnerów do podjęcia współpracy w ramach partnerstw w dalszej części projektu.

 

W ramach Konkursu Najlepsze Energetyczne Partnerstwa Województwa Lubelskiego Fundacja wzonia trzech laureatów, którzy przygotowali najlepsze koncepcje utworzenia lokalnego partnerstwa w celu opracowania i wdrażania strategii zarządzania zmianą gospodarczą w kontekście rozwoju branży OZE. Są to: Partnerstwo "Dolina Zielawy i Piwonii" (powiat bialski i parczewski), Partnerstwo Powiatu Tomaszowskiego i Partnerstwo Energetycznego Gmin Powiatów Łukowskiego i Ryckiego.

 

Przedstawiciele Partnerstw wzięli udział w dwóch wizytach studyjnych prezentujących dobre praktyki polskich jednostek samorządu terytorialnego w zakresie wykorzystania potencjału OZE (odwiedzili m. in. farmę fotowoltaiczną w Wierzchosławicach oraz farmę wiatrową w Kisielicach) oraz seminariach rozwijających współpracę. Uczestniczyli również w spotkaniach roboczych przy opracowywaniu strategii przewidywania i zarządzania zmianą gospodarcza w aspekcie rozwoju odnawialnych źródeł energii dla swoich powiatów. W ich rezultacie powstały trzy dokumenty – strategie przewidywania i zarządzania zmianą gospodarczą w aspekcie rozwoju potencjału odnawialnych źródeł energii na lata 2012-2019 dla powiatów łukowskiego i ryckiego, bialskiego i parczewskiego oraz tomaszowskiego.


Partner działu

Aarsleff

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Świnoujście: Wybór wykonawcy terminala instalacyjnego coraz bliżej

Biznes i przemysł

Świnoujście: Przetarg na terminal instalacyjny offshore

Biznes i przemysł

Świnoujście: Przetarg na terminal instalacyjny offshore

Mikołaj Kobryński 28 czerwca 2023

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Świnoujście: Wybór wykonawcy terminala instalacyjnego coraz bliżej

Biznes i przemysł

Świnoujście: Przetarg na terminal instalacyjny offshore

Biznes i przemysł

Świnoujście: Przetarg na terminal instalacyjny offshore

Mikołaj Kobryński 28 czerwca 2023

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5